PROBIO KIDS THERAPY

 

8 cielených živých probiotických kmeňov pre deti vrátane prebiotík a patentovanej vlákniny Lynside® s obsahom betaglukánu na podporu imunity, rastu, dobrého trávenia a prevencie zubného kazu s jahodovou príchuťou. Vhodné pre deti od 3 rokov.

 

Skladom
Kód: 1025
33 €
Kategória: Zdravie
Hmotnosť: 0.3 kg
probio kids
Novinka Tip

POPIS:

Jedná sa o 5 vrstvové mikroenkapsulované živé probiotické kmene, ktoré sú vyrobené patentovanou technológiou VPRO, ktorá chráni probiotiká pred vonkajšími vplyvmi ako sú kyslík, voda, žalúdočné kyseliny a enzýmy a je zárukou toho, že sa probiotiká dostanú v neporušenej forme až do čriev. Ich účinky sú preukázané klinickými štúdiami. Jedna denná dávka obsahuje 8 probiotických kmeňov.  Probiotické kmene sú určené na posilnenie imunity, na podporu rastu, chránia zdravie ústnej dutiny a pomáhajú tráveniu.

Patentovaná technológia VPRO:

 

 

Lynside® prvá patentovaná prebiotická vláknina z bunkových stien kvasiniek s obsahom 1-3/1-6 Betaglukánu :

 • má pozitívny vplyv nielen na laktobacily a bifidobaktérie, ale aj na iné zdraviu prospešné kmene, napr. z rodu Prevotella a Ruminococcus (pričom iné druhy prebiotickej vlákniny stimulujú iba laktobacily a bifidobaktérie),

 • fermentácia prebieha postupne počas prechodu celým gastrointestinálnym traktom

 • veľmi nízka, resp. žiadna produkcia plynov, ktoré sú príčinou nadúvania a črevného nekomfortu.

1-3/1-6 Betaglukán:

Je známe, že betaglukány majú imunomodulačné účinky. Dokážu stimulovať a aktivovať imunitné bunky v krvi (T-lymfocyty a makrofágy), preto sú využiteľné nielen v prevencii, ale aj liečbe vírusových či bakteriálnych ochorení. Vedecké štúdie potvrdili, že betaglukány sú vhodné aj ako doplnková liečba pri alergii s prejavmi v oblasti respiračného systému, ale aj pri kožných prejavoch alergie.

Betaglukány je možné užívať dlhodobo, najmä pri zníženej imunite a opakovaných respiračných infekciách spojených s užívaním antibiotík.

 

Prebiotická akáciová vláknina je výživou pre telu prospešné baktérie v celej dĺžke čreva. Uvoľňuje sa 24 až 48 hodín v protiklade s ostatnými typmi vláknin, ktoré sa udržia iba v prvej tretine tenkého čreva a uvoľňujú sa len 2 až 6 hodín, čím sa oslabuje ich efekt.

 • uľahčuje vyprázdňovanie
 • nespôsobuje nadúvanie a kŕče
 • podporuje osídlenie čreva bifidobaktériami a laktobacilmi
 • pôsobí protizápalovo
 • rozkladanie akáciovej vlákniny v hrubom čreve baktériami zabráňuje vzniku "syndrómu deravého čreva".
 • prispieva k udržaniu správnej hladiny cholesterolu a cukru v krvi
 • vhodná aj pre vegetariánov a vegánov 

Lactobacillus plantarum CCFM1143, Lactobacillus reuteri CCFM1040, Bifidobacterium longum CCFM760, Bifidobacterium longum CCFM1195, Lactobacillus plantarum CCFM8724, Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus plantarum CCFM602, Bifidobacterium acties HN019

 • Zmierňujú alergickú dermatitídu a alergickú nádchu
 • Posilňujú imunitu
 • Regulujú rovnováhu črevnej flóry
 • Zmierňujú hnačku
 • Znižujú črevný zápal 
 • Pôsobia preventívne proti vzniku zubného kazu
 • Zmierňujú prejavy syndrómu dráždivého čreva

 ZLOŽENIE:  

 Prebiotická vláknina z Akácie sengálskej (Acacia Senegal) - 2830 mg extraktu zo živice konárov v dennej dávke, Lynside ® - prebiotická vláknina z kvasiniek (Saccharomyces cerevisiae) s obsahom 1 – 3/1 – 6 Betaglukánu, prírodná aróma: jahoda, farbivo: červená repa, regulátor kyslosti: kyselina jablčná, mikroenkapsulované ptentované probiotické kmene (Lactobacillus plantarum CCFM1143, Lactobacillus reuteri CCFM1040, Bifidobacterium longum CCFM760, Bifidobacterium longum CCFM1195, Lactobacillus plantarum CCFM8724, Lactobacillus plantarum CCFM602, Bifidobacterium lactis HN019, Lactobacillus rhamnosus GG) - 33,33 mg v dennej dávke , sladidlo: glykozidy steviolu - 16,67 mg v dennej dávke

Pôvod základnej zložky: EU

 

Množstvo účinných látok                                          1 dávka 3,8 g              *RVH

Akáciová vláknina                                                           2830 mg                          -

Lynside ® - prebiotická vláknina z kvasiniek              500 mg                            -

z toho 1-3/1-6 Betaglukán                                              125 mg                            -

Mikroenkapsulované 5 vrstvové

probiotiká 8 kmeňov                                                     5 miliárd KTJ*                  -

*RVH – Referenčná výživová hodnota         

* KTJ – Kolónie tvoriace jednotky

 

DÁVKOVANIE: 1 x denne 3,8 g.  Do pohára nasypte 3,8 g (1 zarovnaná odmerka) doplňte 100 ml neperlivej vody, dobre premiešajte a vypite. Prášok môžete pridať aj do kaše, detskej výživy, jogurtu, prípadne čaju. Pre dosiahnutie požadovaných výsledkov doporučujeme užívať aspoň 3 mesiace.

OBSAH BALENIA: 30 denných dávok

HMOTNOSŤ OBSAHU: 114g

PÔVOD ZÁKLADNEJ ZLOŽKY:  EU

Upozornenie: Balenie uchovávajte uzatvorené, mimo dosahu malých detí. Prípravok je určený na vnútorné použitie. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte v uzatvorenom balení, v suchu, pri teplote do 25°C, chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Vyrobené na Slovensku

Disclaimer: Podľa súčasnej legislatívy EU nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. I keď sa tieto prípravky užívali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií preukázané účinky doplnkov, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek (liečivo). Vieme však, že ste na tom „lepšie“ ako toto nariadenie a že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.

 

piktogram_gluten_freepiktogram_gmo_freepiktogram_veganpiktogram_additives_free

 

 

 

5
35x
4
35x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
3
S Avatar autora | 8.5.2024
Kúpila som ho 4,5 ročnej dcére, ktorú musíme často doslova nútiť, aby niečo zjedla. Žiaľ ani tento produkt to zatiaľ nezmenil - užíva ho necelé 2 mesiace zatiaľ. Stále verím a dúfam, že to príde a bude to mať na ňu nejaký efekt.
5
V Avatar autora | 4.5.2024
So synom dlhodobo riešime problém s chuťou do jedla, a práve tak som sa dostala aj k týmto probiotikám. Užíva ich pravidelne už 5 mesiacov a konečne vidíme nejaké výsledky. Jeho váha rok predtým kolísala +/- 300 g, no za posledných 5 mesiacov pribral už viac ako kilo, začal si sám pýtať v priebehu dňa jedlo, ráno sa budí hladný. Pre niekoho úplne samozrejmé, možno až otravné, pre nás malý zázrak. Okrem priberania sa vytiahol aj do výšky. Čo sa týka užívania, nemá s tým najmenší problém, "vitamínový nápoj", ako ho voláme, mu chutí, je sladký, takže ho ani nemusíme nijak kamuflovať. Som veľmi rada, že sme tento produkt objavili, a odporúčam ho všetkým rodičom, čo zápasia s podobnými problémami ako my.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Organic Oasis Lab je slovenská značka, ktorú vytvorila zakladateľka eshopu Organic Oasis Lenka Šoltysová spoločne s tímom biochemikov a farmaceutov. Jedná sa o prémiové prírodné výživové doplnky, ktoré v sebe spájajú prvky vedy a prírody, pričom zložky produktov tvoria aktívne a patentované látky, ktorých účinky sú preukázané aj klinickými štúdiami. Produkty sú vyrábané na Slovensku.