7 hodnotení

CODEX Beauty Bia Skin Superfood

Svetovo ocenený, vysoko účinný hydratačný krém, ktorého účinky sú podložené klinickou štúdiou. Dokáže zmierniť vyprahnutú pokožku a udržať v nej vlhkosť. Vďaka patentovanej zmesi BiaComplex™ obnovuje kožnú bariéru, ošetruje šupinatenie a upokojuje podráždenie. Krém je možné použiť na deň aj na noc.

Skladom
Kód: 890
Značka: Codex
38 €

POPIS:

Kolekcia Bia hydratuje, vyživuje a chráni pokožku vďaka aktívnym zložkám zo srdca írskej prírody.

Bia znamená v gaelčine, jazyku starých keltských kmeňov Írska, jedlo. Starostlivosť o pleť z kolekcie Codex Beauty Labs Bia znamená spojenie sily pôvodných írskych rastlín a účinnej patentovanej zmesi BiaComplex™. 

Patentovaná receptúra BiaComplex™️ bola navrhnutá tak, aby upokojovala suchú a svrbiacu pokožku, pomáhala odstraňovať suché vonkajšie vrstvy, hydratovala a udržiavala vodu v pokožke zlepšením jej osmotickej funkcie, vytvorila ochranný film a podporila kožný mikrobióm.

Hydratačný rad Bia využíva silu bioaktívnych zložiek pochádzajúcich z pôvodných írskych rastlín, ktoré sú už dlho cenené pre svoje upokojujúce a hydratačné vlastnosti.

KĽÚČOVÉ ZLOŽKY:

  • Nechtík lekársky - pomáha hydratovať a upokojovať pokožku.
  • Slamienka - vytvára ochranný film, ktorý udržuje vlhkosť.
  • Kostihoj lekársky - pomáha odstraňovať suchšie vonkajšie vrstvy epidermy.
  • Fialka trojfarebná - pomáha zlepšovať osmotickú funkciu pokožky, čím zvyšuje jej schopnosť zadržiavať vodu.

Obaly produktov sú vyrobené z obnoviteľnej cukrovej trstiny, sú plne recyklovateľné a cieľom firmy  je do roku 2025 dosiahnuť nulovú uhlíkovú stopu.Ide o uvedomelú značku, ktorej záleží na jej vplyve na životné prostredie - spája etnobotaniku a biotechnologické postupy, aby vytvorila nový štandard starostlivosti o pleť.

V prípade veľmi suchej pleti sa krém doporučuje kombinovať s CODEX  Beauty Bia Facial Oil.

VŠETKY ZLOŽKY:

Aqua (Water), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Lactobacillus Ferment, Sodium Stearoyl Lactylate, Propanediol, Lactobacillus, Glyceryl Stearate, Viola Tricolor (Heartsease) Extract, Althaea Officinalis (Marsh-Mallow) Extract, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Symphytum Officinale (Comfrey) Leaf Extract, Potassium Sorbate, Phytic Acid, Citric Acid

 

Objem: 75ml

Aplikácia: Naneste malé množstvo krému na čistú pleť a jemnými krúživými pohybmi masírujte celú tvár a krk. Krém je vhodný na každodenné použitie.

UPOZORNENIE: Vyhnite sa priamemu kontaktu s očami. Ak sa objavia známky podráždenia, prestaňte výrobok používať.

Pred zaradením akéhokoľvek nového výrobku do vašej rutiny odporúčame vykonať tzv. patch test.

 

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

O značke 

Codex Beauty Labs je vedecky založená biotechnologická spoločnosť zameraná na podporu mikrobiómu a vývoj priekopníckych produktov, ktoré majú klinicky preukázané významné účinky na pleť. Zakladateľkou spoločnosti je Dr. Barbara Paldus, ktorá  sa narodila v Kanade českým rodičom, vyrastala v Európe a Kanade, plynule hovorí piatimi jazykmi, má doktorát zo Stanfordskej univerzity (USA) a považuje sa za svetovú občianku. Ako vedkyňa verí údajom a biotechnológiám. Barb je držiteľkou viac ako 40 amerických patentov, investorkou a sériovou podnikateľkou, ktorá založila spoločnosti ako Picarro (detekcia skleníkových plynov na monitorovanie zmeny klímy) a Finesse Solutions (biotechnologické zariadenia na výrobu vakcín, liečbu rakoviny a bunkovú terapiu). 

 

Spoločnosť Codex Beauty Labs vznikla v spolupráci s dermatológmi a etnobotanikmi s cieľom poskytovať cenovo dostupnú a vysoko účinnú starostlivosť o pleť, ktorá podporuje mikrobióm a zabezpečuje čo najzdravšiu pleť bez toho, aby bola ohrozená udržateľnosť.

Jej poslaním je spojiť etnobotaniku a genetiku s biotechnologickými inováciami a vytvoriť nový štandard v dermokozmetike.