Neohodnotené

ENERGY Organic Sea Berry prášok, čistá prírodná kvintesencia 100g

Organic Sea Berry, u nás viac známy ako rakytník rešetliakový, patrí medzi najstaršie rastliny, ktoré človek využíva na liečenie. Plody rakytníka sú posilňujúcim prostriedkom pri celkovej slabosti, v rekonvalescencii, pri zníženej odolnosti organizmu a rôznych záťažiach.

Skladom
Kód: 209
Značka: Energy
19,50 €

POPIS:

Organic Sea Berry, u nás viac známy ako rakytník rešetliakový, patrí medzi najstaršie rastliny, ktoré človek využíva na liečenie. Plody rakytníka sú posilňujúcim prostriedkom pri celkovej slabosti, v rekonvalescencii, pri zníženej odolnosti organizmu a rôznych záťažiach.

 • Známy ako Rakytník
 • Pôvodom z čistých tibetských údolí
 • Mimoriadny svojou kvalitou, chuťou a vôňou
 • Ručný zber a šetrné spracovanie 

Záznamy o jeho účinkoch smerujú až do starého Grécka, z ktorého pochádza aj latinský názov – Hippophae. V preklade to znamená lesknúci sa kôň. Podľa starej gréckej legendy bol rakytník potravou bájneho Pegasa. Dával okrídlenému koňovi nesmrteľnosť a silu lietať. 

Jeho obsahové látky sú mimoriadne cenné kvôli liečivým účinkom. Z celej škály bioaktívnych látok sú to predovšetkým vitamíny, ale aj kumaríny, bioflavonoidy, alkaloidy, oleje, triesloviny alebo minerály. 

Rakytník z Tibetu patrí k najvýznamnejším prírodným zdrojom vitamínu C, ďalej obsahuje vitamíny skupiny B, predovšetkým B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B3 (niacín), B6 (pyridoxín) a vitamín (B9 kyselinu listovú). Cennou zložkou sú bioflavonoidy (kvercetín, kemferol, izokvercetín, betaín a rutín), kumaríny a serotonín. Veľmi dôležitý je aj obsah fytoncidov, chemicky veľmi rôznorodých látok, likvidujúcich mikroorganizmy. V rakytníku nájdeme aj 15 druhov minerálnych látok, z ktorých rozhodujúce je železo, draslík, mangán, síra, bór, meď, nikel a vápnik. Celkom mimoriadnou látkou je však hippofeín. Laboratóriám v Rusku sa podarilo izolovať z kôry rakytníka alkaloid, ktorý bol vykryštalizovaný ako hydrochlorid. Následne bola táto chemická zložka popísaná ako serotonín (5-hydroxytryptamín) a keďže bola izolovaná z rakytníka (Hippophae rhamnoides L.), nazvali ju hippofeín či hippofán. Ten má významné farmakologické vlastnosti, okrem iného pozitívne ovplyvňuje centrálnu nervovú sústavu, je účinný ako antidepresívum, ale má aj významný protinádorový účinok, pretože obmedzuje patologický rast tkanív.

 

POUŽITIE:

 • Ako posilňujúci prostriedok pri celkovej slabosti, v rekonvalescencii, pri zníženej odolnosti organizmu a rôznych záťažiach
 • Pozitívne ovplyvňuje centrálnu nervovú sústavu, je účinný ako antidepresívum
 • Má protinádorový účinok
 • Pomáha pri kardiovaskulárnych chorobách
 • Podporuje liečbu pri ochorení pľúc, pečene, kĺbov
 • Pomáha proti zahlieneniu a zápalom pľúc
 • Hojí sliznice, žalúdočné vredy a vredy dvanástnika
 • Reguluje krvný obeh
 • Urýchľuje proces hojenia rán, stimuluje regeneračné procesy

 

ZLOŽENIE:

extrakt z plodu rakytníku rešetliakového (Hippophae rhamnoides) – 100 %

 

DÁVKOVANIE:

1 čajová lyžička rozmiešaná v pohári s  čistou vodou, filtrovanou a neperlivou 1–3x denně (1 čajová lyžička = 4 g).

 

SKLADOVANIE:

Ukladajte mimo dosahu detí! Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10–25°C

 

UPOZORNENIE:

Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov! Doplnky stravy nie sú určené na užívanie ako náhrada pestrej stravy. Užívanie v období tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojim lekárom. Ukladajte mimo dosahu detí!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

O značke

Firma ENERGY existuje už viac ako 20 rokov. Ľudský organizmus vníma ako jeden celok. V ňom neexistuje zdravie ani choroba. Iba harmónia a disharmónia. Hľadá príčiny vychýlenia z rovnováhy a jemným ovplyvňovaním vracia telu prirodzenú silu a vitalitu. Všetky prípravky sú vyrobené s hlbokou zodpovednosťou a rešpektom k princípom tradičnej čínskej medicíny, s využitím najnovších poznatkov fytoterapie a aromaterapie. Základ ponuky tvoria jedinečné prípravky Regenerácie v Pentagrame. Päť prípravkov, reprezentujúcich päť základných elementov a to: Drevo, Oheň, Zem, Kov a Vodu.  Ako celok sa vzájomne dopĺňajú, vyrovnávajú a spoločne vytvárajú systém na účinnú regeneráciu celého tela.

tovar NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Najlepsie-ceny.sk - Online porovnanie cien.