Neohodnotené

ENERGY Organic Matcha prášok, čistá prírodná kvintesencia 50g

Z vybraných konkrétnych čistých častí Japonska pochádza originálna Matcha, ktorá je jedna z najstarších odrôd čaju na svete. Blahodárne účinky tohto čaju sú známe po tisícročia.

Skladom
Kód: 212
Značka: Energy
16 €

POPIS:

Z vybraných konkrétnych čistých častí Japonska pochádza originálna Matcha, ktorá je jedna z najstarších odrôd čaju na svete. Blahodárne účinky tohto čaju sú známe po tisícročia.

 • Upokojuje myseľ, osviežuje ducha
 • Zlepšuje pamäť a náladu
 • Je vhodný pre diabetikov
 • Doplnok na chudnutie

V minulosti patril medzi rituálne čaje buddhistických mníchov a cisárskeho dvora. Stal sa privilegovaným čajom japonskej elity a obľúbeným medzi samurajmi, ktorí postupom času vytvorili zenový rituál vnášajúci harmóniu a pokoj do ich času búrlivého života.

ORGANIC MATCHA sa pestuje a vyrába  tradičnou zatieňovacou technikou, ktorá sa používa už viac ako 800 rokov. Má nesmierne bohatú a plnú chuť a blahodárne účinky na myseľ aj telo.

 

JEDINEČNÝ POSTUP VÝROBY 

Výroba naozaj kvalitného čaju Matcha dnes v sebe spája elementy tajomstva, tradičných postupov, ručnej práce a presnej technológie. Iba vybraná skupina elitných japonských farmárov ovláda znalosti a schopnosti, ktoré znamenajú najnáročnejšiu metódu produkcie čaju na svete. Matcha pochádza z čajovníka pestovaného špeciálnou zatieňovacou technikou. Štyri týždne pred zberom sa pole zatieni plachtami, ktoré eliminujú až 90% prirodzeného svetla. Rastliny potom kompenzujú jeho nedostatok intenzívnou produkciou biologicky významných látok. Zber čaju prebieha na začiatku mája. Listy sa trhajú výhradne ručne a po zbere sa hneď spracujú. Najskôr prejdú vodnou parou, ktorá zabráni fermentácii a zachová všetky prospešné látky. Výsledný produkt sa nazýva Arancha, čo sa dá preložiť ako surový čaj. Ďalšou fázou je triedenie, keď sa vyberajú iba najkvalitnejšie lístky. Dôležitá je farba, vôňa a chuť. Týmto krokom je zaistená nielen kvalita, ale aj jej stálosť. Najnáročnejšie je odstrániť stonky a žilnatiny tak, aby zostalo iba vnútorné pletivo listu, takzvaný mezofyl. Ide o najjemnejšiu a najčistejšiu dužinu z čajovej rastliny. Tá sa následne rozkrája na rovnaké kusy a vzniká čaj označovaný ako Tencha. Posledný, vskutku kráľovský krok, je mletie za pomoci tradičných žulových mlynov. Tie rozomelú čaj Tencha na jemný prášok, označovaný už ako Matcha. Veľkosť jedného zrniečka je 5–10 mikrónov, pričom jeden mikrón je milióntina metra.

Je taký jemný a koncentrovaný, že prášok sa doslova rozpúšťa v ústach.
Mimoriadny účinok čaju Matcha sa dosiahne nielen zastúpením špecifických látok vytvorených zatieňovacou technikou, ale aj jeho obrovskou koncentráciou. Matcha sa totiž oproti ostatným zeleným čajom nelúhuje, ale priamo užíva. Tým sa jediná šálka svojím obsahom vyrovná desiatim šálkam bežného zeleného čaju.

 

ČO ROBÍ MATCHA TAKÝM VÝNIMOČNÝM?

 • Matcha je najkvalitnejší a najúčinnejší zo všetkých zelených čajov. Pri jeho výrobe nedochádza k fermentácii, nepridávajú sa žiadne farbivá, prísady ani konzervačné látky. 
 • Matcha sa pestuje výnimočnou zatieňovacou metódou. Obsahuje jedinečnú a silnú skupinu antioxidantov, ktoré sú známe ako katechíny. Až 60% z týchto antioxidantov tvorí EGCG. Tento katechín významne podporuje zrýchlenie metabolizmu.
 • Matcha sa nelúhuje, ale užíva sa celý. Vo svojej silnej, koncentrovanej podobe. 
 • Jedna jediná porcia čaju Matcha obsahuje rovnaké nutričné látky ako desať šálkov bežného zeleného čaju.
 • Matcha pomáha upokojiť myseľ, osviežiť ducha, zlepšuje pamäť a náladu. Je bohatý na ojedinelú aminokyselinu L-theanín.
 • Matcha je ideálny pre diabetikov, pretože podporuje zníženie hladiny cukru v krvi. Neobsahuje žiadny cukor. Na glykemickom indexe dosahuje nulové hodnoty. 
 • Matcha podporuje schopnosť organizmu spaľovať tuky až štyrikrát rýchlejšie než za normálneho stavu. 

 

POUŽITIE:

 • Najkvalitnejší a najúčinejší zo všetkých zelených čajov
 • Matcha sa pestuje výnimočnou zatieňovacou metódou. Obsahuje jedinečnú a silnú skupinu antioxidantov, ktoré sú známe ako katechíny, ktoré zrýchľujú metabolizmus. Až 60% z týchto antioxidantov tvorí EGCG.
 • Zlepšuje pamäť a náladu
 • Je ideálny pre diabetikov, podporuje zníženie hladiny cukru v krvi
 • Zvyšuje schopnosť organizmu spaľovať tuky až 4x rýchlejšie než za normálneho stavu
 • Čaj sa nelúhuje, ale užíva sa celý vo svojej silnej, koncentrovanej podobe
 • Jedna porcia čaju Matcha obsahuje rovnaké nutričné látky ako 10 šálok bežného zeleného čaju
 • Udržiava vyššiu duševnú jasnosť a energiu

 

Zenová príprava čaju

Po dlhom a náročnom dni môžete svoju myseľ upokojiť pravým zenovým rituálom. Na prípravu nápoja je najpodstatnejšia obradná miska (čavan) a bambusová metlička (časen). Do misky dajte dve až tri vrchovaté čajové lyžičky Matcha a zalejte vodou, ktorá prešla varom a vychladla približne na 75°C. Metličkou našľahajte ľahkú, nefritovo-zelenú penu. Nápoj po krátkej dobe mierne zhustne a je pripravený na pitie. 

Samotný zenový rituál nemá žiadnu predpísanú postupnosť úkonov. Dbá na uvoľnenosť mysle, jednoduchosť a minimalizmus. Začať môžete jednoduchou očistou rúk a úst. Použite obyčajnou vodu bez mydla. Na zenový rituál je vhodná pokojná miestnosť, kde sa dá sedieť na koberci alebo na zemi. Zbavte sa obuvi, ale nebuďte bosí. Čaj popíjajte malými dúškami a skúste precítiť jeho cestu cez vaše telo. Ak ste si na čajový obrad pozvali hostí, buďte hostiteľmi a čaj nalievajte iba vy. Prvú polovicu obradu absolvujte v tichosti, v druhej časti môžete viesť tichú konverzáciu. Obrad končíte iba vy. 

 

Ak chcete prežiť naozaj hlboký zenový rituál, môžete vyskúšať 
pravidlá majstra Eisai (1191 n. l.):

 • Počas celého obradu buďte presiaknutí láskavosťou.
 • Buďte zdvorilí a pokojní.
 • Odložte svoju pýchu.
 • Nepožadujte náčinie, ktoré patria iným.
 • Nesústreďujte svoju pozornosť na čajové náčinie.
 • Ak hostíte významnú osobnosť, môžete ponúknuť vhodné čajové pečivo.
 • Zasvätenci by mali byť skromní, mali by chápať buddhistické učenie a mať cit pre poéziu.
 • Čajový obrad sa zdá akoby presiaknutý osamelosťou. Ak usilovne hľadáte záblesk krásy, nenájdete ani štipku osamelosti. Ak však postupujete neohrabane, krása je len
  hromádkou smetí.
 • Nemali by ste robiť ceremóniu, ktorá nie je v súlade so srdcom vášho hosťa.

 

Moderná-expresná príprava čaju

Moderná doba je rýchla, no napriek tomu nemusí postrádať kvalitu. Ak vynecháte zenový obrad, je príprava nápoja Matcha dielom okamihu. Namiesto misky dobre poslúži vaša obľúbená šálka alebo pohár a na našľahanie môžeme použiť napríklad šľahač na mliečnu penu („kapučínovač“) alebo elektrickú metličku. V prípade najvyššej krízy môžeme, samozrejme, použiť obyčajnú lyžičku. Zenoví majstri sa pravdepodobne budú obracať v mieste ich odpočinku, ale váš organizmus dostane z hľadiska účinných látok všetko, 
čo mu patrí.

 

ZLOŽENIE:

Jemne mletý zelený čaj Matcha - 100 %

 

DÁVKOVANIE:

Odporúčaná denná dávka je 1/2 - 1 čajová lyžička (4 g) rozmiešaná v 2 dcl vody (studenej alebo teplej 65 stupňov Celzia), dôkladne premiešať. Môžete ochutiť medom, ovocným sirupom a limetkou.

 

SKLADOVANIE:

Vyvarujte sa pôsobeniu tepla. Prášok zostane čerstvý, ak sa uchováva pri teplote 5-25°C.
Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.Obal po každom použití vždy starostlivo uzavrite.Uchovávajte prášok na suchom mieste, a vyhnite sa kontaktu s vlhkosťou.

 

UPOZORNENIE:

Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

O značke

Firma ENERGY existuje už viac ako 20 rokov. Ľudský organizmus vníma ako jeden celok. V ňom neexistuje zdravie ani choroba. Iba harmónia a disharmónia. Hľadá príčiny vychýlenia z rovnováhy a jemným ovplyvňovaním vracia telu prirodzenú silu a vitalitu. Všetky prípravky sú vyrobené s hlbokou zodpovednosťou a rešpektom k princípom tradičnej čínskej medicíny, s využitím najnovších poznatkov fytoterapie a aromaterapie. Základ ponuky tvoria jedinečné prípravky Regenerácie v Pentagrame. Päť prípravkov, reprezentujúcich päť základných elementov a to: Drevo, Oheň, Zem, Kov a Vodu.  Ako celok sa vzájomne dopĺňajú, vyrovnávajú a spoločne vytvárajú systém na účinnú regeneráciu celého tela.

tovar NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Najlepsie-ceny.sk - Online porovnanie cien.