Neohodnotené

ENERGY Flavocel prírodný doplnok stravy 150ks

Flavocel je bioinformačný prípravok obsahujúci koncentrovaný extrakt z ibišteka sudánskeho obohatený o vitamín C, glykozidy zo stévie sladkej a špeciálnu zmes éterických olejov.

Skladom
Kód: 152
Značka: Energy
22,50 €

POPIS:

Flavocel je bioinformačný prípravok obsahujúci koncentrovaný extrakt z ibišteka sudánskeho (135 mg/1 tableta) obohatený o vitamín C (200 mg/1 tableta), glykozidy zo stévie sladkej a špeciálnu zmes éterických olejov.

 • Posilnenie imunity, ochrana proti infekcii
 • Nachladnutie, chrípka, angína, kašeľ
 • Zápaly močových ciest, močové kamene
 • Oslabenie spojivových tkanív (svaly, väzy)
 • Znížená pružnosť ciev, krvácavosť, chudokrvnosť, nedostatok vitamínu C

Flavocel má protizápalové a imunostimulačné účinky, podporuje kvalitu spojivových tkanív a ciev. Je vhodným zdrojom vitamínu C. Pomáha v období zvýšeného výskytu chorôb z nachladnutia, chrípky, pri rekonvalescencii organizmu a proti pôsobeniu oxidačného stresu. Flavocel harmonizuje predovšetkým energetické dráhy obličiek, močového mechúra, troch žiaričov (troch ohnísk), pľúc, srdca a sleziny. Pôsobí ako antivírusový a antibakteriálny prostriedok.Má protialergické účinky. Zlepšuje kvalitu všetkých spojivových tkanív, podporuje syntézu kolagénu, zlepšuje pružnosť cievnych stien. Preventívne pôsobí proti artérioskleróze, znižuje riziko infarktu a mozgovej mŕtvice. Zvyšuje vstrebávanie železa. Dezinfikuje obličky a močové cesty, pôsobí diureticky, pomáha pri odbúravaní obličkových a močových kameňov, priaznivo pôsobí pri zápaloch prostaty a vylučovacieho ústrojenstva a dopĺňa vitamín C.

 

POUŽITIE:

 • Znížená imunita, opakované infekcie, oslabenie organizmu
 • Choroby z nachladnutia, chrípka, angína, zápaly nosohltana, priedušiek a pľúc
 • Infekcia obličiek a močových ciest, obličkové a močové kamene
 • Znížená kvalita spojivových tkanív (svaly, väzivo, chrupavka, kosti, zuby)
 • Riziko artériosklerózy, infarktu a mozgovej mŕtvice
 • Krvácavosť ďasien, krvácanie z nosa, zvýšená tvorba modrín a nadmerné menštruačné krvácanie
 • Chudokrvnosť
 • Alergia
 • Únava a vyčerpanie organizmu
 • Fajčenie
 • Užívanie hormonálnej antikoncepcie

 

ZLOŽENIE:

Ibištek sudánsky je jednoročný ker z čeľade slezovitých. Je zdrojom prírodného vitamínu C organických kyselín, fytosterolov a flavonoidov. Jeho extrakt má silný antibakteriálny efekt. Podporuje imunitu, má antioxidačné schopnosti. Fytosteroly znižujú cholesterol a bránia artériosklerotickým zmenám v cievnej stene. Vzhľadom na vysoký obsah ovocných kyselín má výťažok ľahko preháňavý a močopudný efekt. Priaznivo účinkuje proti zápalom močového mechúra, obličiek a prostaty.

Flavonoidy patria do skupiny látok nazývaných polyfenoly. Vyskytujú sa prakticky vo všetkých rastlinných bunkách, najčastejšie vo forme prírodných rastlinných farbív. V prírode sprevádzajú vitamín C. Ochraňujú ho a zvyšujú jeho účinok. Prírodné flavonoidy majú antivírusové, antibakteriálne, antioxidačné a protizápalové účinky. Medicína využíva ich syntetickú formu na výrobu liekov na kŕčové žily a hemoroidy. Flavonoidy pozitívne ovplyvňujú metabolizmus cholesterolu a tukov v organizme. Znižujú riziko vzniku artériosklerózy, srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice. Príjem potravín obsahujúcich prírodné polyfenoly môže chrániť organizmus pred nádormi pľúc, tráviaceho traktu, prsníka a prostaty.

Vitamín C je nevyhnutný výživový doplnok, pretože ľudské telo si ho nedokáže vyrobiť samo. Vo Flavoceli je prítomná dobre sa vstrebávajúca, ľavotočivá forma vitamínu C (kyselina L-askorbová). Zvýšený príjem vitamínu C je nevyhnutný u obyvateľov v mestách, fajčiarov, detí v období rastu, starších ľudí a žien užívajúcich hormonálnu antikoncepciu. Vitamín C plní v organizme množstvo funkcií. Ide o významný antioxidant, posilňuje imunitný systém, podporuje činnosť enzýmov, tvorbu hormónov a prenos nervových vzruchov. Podieľa sa na metabolizme železa, podporuje vstrebávanie minerálov. Je nevyhnutný na rast a regeneráciu zubov, ďasien, väziva, ciev a kostných buniek. P odporuje tvorbu kolagénu, dobré hojenie rán, zlepšuje kvalitu pokožky. Dôležitá je aj jeho „sorpčná“ vlastnosť – schopnosť nadviazať a vylučovať z organizmu niektoré toxíny a ťažké kovy.

Éterické oleje:
Eukalyptus – silice z dreva a listov pôsobia dezinfekčne, podporuje vykašliavanie a znižuje horúčku.
Extrakt z grapefruitových jadierok – účinkuje proti vírusom, baktériám a plesniam. Využíva sa pri infekciách dýchacieho ústrojenstva, pri urologických a gynekologických zápaloch.
Kardamóm – plody pôsobia dezinfekčne, protizápalovo a močopudne.
Kopaiva – silice dezinfikujú sliznice priedušiek, pľúc a močových ciest.

Stévia sladká je tropická rastlina, používa sa ako nekalorická náhrada cukru. Sladí na prírodnej báze, znižuje krvný tlak, reguluje činnosť pankreasu a pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi. Nemá vplyv na kazivosť zubov.

 

DOPORUČENÉ DÁVKOVANIE:

Dospelí: 1–2 tablety denne, najlepšie pred jedlom
Deti (od 3 do 12 rokov): 1 tableta denne
V oboch prípadoch nasleduje po 3 týždňoch užívania 1 týždeň prestávka. Užívanie počas tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom.
Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie!
Počas užívania prípravku odporúčame zvýšiť príjem tekutín.

 

SKLADOVANIE:

Ukladajte mimo dosahu detí. 
Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia pri teplote 10–25°C, chráňte pred mrazom.

 

UPOZORNENIE:

Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy. Tento prípravok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky a jeho liečivé účinky nie sú schválené.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

O značke

Firma ENERGY existuje už viac ako 20 rokov. Ľudský organizmus vníma ako jeden celok. V ňom neexistuje zdravie ani choroba. Iba harmónia a disharmónia. Hľadá príčiny vychýlenia z rovnováhy a jemným ovplyvňovaním vracia telu prirodzenú silu a vitalitu. Všetky prípravky sú vyrobené s hlbokou zodpovednosťou a rešpektom k princípom tradičnej čínskej medicíny, s využitím najnovších poznatkov fytoterapie a aromaterapie. Základ ponuky tvoria jedinečné prípravky Regenerácie v Pentagrame. Päť prípravkov, reprezentujúcich päť základných elementov a to: Drevo, Oheň, Zem, Kov a Vodu.  Ako celok sa vzájomne dopĺňajú, vyrovnávajú a spoločne vytvárajú systém na účinnú regeneráciu celého tela.

tovar NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Najlepsie-ceny.sk - Online porovnanie cien.