Neohodnotené

ENERGY Cistus Complex bioinformačný bylinný koncentrát 30ml

Cistus complex je bioinformačný prípravok, ktorý obsahuje koncentrovaný rastlinný extrakt z listov ruže Cistus incanus a čistú esenciu Cistus ladanifer.

Skladom
Kód: 149
Značka: Energy
22,10 €

POPIS:

Cistus complex je bioinformačný prípravok, ktorý obsahuje koncentrovaný rastlinný extrakt z listov ruže Cistus complex a čistú esenciu Cistus ladanifer.

 • Vírusové ochorenia
 • Infekcie spôsobené baktériami, plesňami a chlamýdiami
 • Zápaly horných dýchacich ciest
 • Znížená obranyschopnosť organizmu
 • Únava, vyčerpanie, rekonvalescencia

Patrí medzi tzv. solitérne extrakty, ktoré sa vyznačujú svojou jedinečnosťou a výraznou charakteristikou. Najlepšie sa užívajú ako samostatné, jednozložkové prípravky. Cistus complex obsahuje mnoho dôležitých prvkov, najmä vápnik, horčík, zinok, železo. Zásadný pre jeho pôsobenie v ľudskom organizme je obsah proantokyanidínov, flavonoidov a polyfenolov vo vzájomnej väzbe. Uskutočnilo sa množstvo kontrolovaných klinických štúdií, ktoré preukázali silné protivírusové a protiplesňové účinky cistusu, ktoré má vďaka týmto látkam.

Cistus complex sa cení predovšetkým pre svoje schopnosti účinne bojovať s akoukoľvek infekciou. Obsah polyfenolov, tvorený vysokou koncentráciou jednotlivých fenolov, o.i. známych trieslovín, zabraňuje vírusom, aby prenikali do buniek – a to aj vírusom vysoko agresívnym. Tým sa eliminuje ich rozmnožovanie. Cistus teda zabezpečuje účinnú chemicko-fyzikálnu ochranu, ktorá sa dá využiť pri ochorení aj v prevencii. Najznámejšie je použitie cistusu pri akejkoľvek nákaze označovanej pojmom „zápal horných dýchacích ciest“, či už vírusovej, bakteriálnej alebo plesňovej.

Druhou silnou zbraňou Cistus complex je jeho schopnosť neutralizovať voľné radikály a účinne vylučovať toxíny z akýchkoľvek patogénov v organizme. Pri uzdravovaní teda zabraňuje toxickej záťaži, poškodeniu tkanív, zápalom a dlhému ohrozeniu a zaťaženiu obranyschopnosti. V tejto súvislosti sa v praxi osvedčil nielen v prípade toxínov z bakteriálnej infekcie (chlamýdie), ale aj po prekonanom parazitickom ochorení (svrab). Uvádza sa, že cistus je niekoľkonásobne silnejší antioxidant než napríklad zelený čaj, citrón či červené víno. Okrem spomínaných účinkov teda pomáha aj ako prevencia pri zvyšovaní obranyschopnosti organizmu.

Vzhľadom na aktuálne obavy odbornej verejnosti z toho, že vírusy a baktérie stále viac mutujú a rastie ich odolnosť voči liečbe, ktorá doposiaľ účinkovala – nehovoriac o stúpajúcej rezistencii na antibiotiká - prináša Cistus complex riešenie niektorých druhov infekčných ochorení. 

Cistus complex ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy pľúc, hrubého čreva, sleziny, troch ohnísk (troch ohrievačov) a perikardu.

 

POUŽITIE:

 • Je účinný predovšetkým na infekčné ochorenia spôsobené vírusmi
 • Pôsobí aj proti plesniam a chlamýdiám 
 • Vhodný je najmä pri všetkých typoch zápalu horných dýchacích ciest
 • Pomáha pri infekciách s prolongovaným priebehom, komplikáciami, recidívami a rezistenciou na inú liečbu
 • Zvyšuje obranyschopnosť organizmu
 • Pôsobí ako prírodný antioxidant (neutralizuje voľné radikály)
 • Pri infekcii chráni tkanivá pred poškodením zápalom a odpadovými toxínmi

 

ZLOŽENIE:

Cistus incanus a Cistus ladanifer

 

DOPORUČENÉ DÁVKOVANIE:

2–7 kvapiek 1–3x denne (7 kvapiek = 0,35 ml)

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. 

Pred použitím dôkladne pretrepte (21-krát). Informačné zložky sa zdynamizujú a účinnosť prípravku sa zvýši. Užívajte pol hodiny pred jedlom alebo po ňom, najlepšie riedené vodou, prípadne nakvapkajte na lyžičku a užívajte priamo.

Počas užívania prípravku odporúčame zvýšiť príjem tekutín!

 

SKLADOVANIE:

Ukladajte mimo dosahu detí. 
Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia pri teplote 10–25°C, chráňte pred mrazom.

 

UPOZORNENIE:

Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy. Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky. Odporúčame spotrebovať do 3 mesiacov po otvorení.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

O značke

Firma ENERGY existuje už viac ako 20 rokov. Ľudský organizmus vníma ako jeden celok. V ňom neexistuje zdravie ani choroba. Iba harmónia a disharmónia. Hľadá príčiny vychýlenia z rovnováhy a jemným ovplyvňovaním vracia telu prirodzenú silu a vitalitu. Všetky prípravky sú vyrobené s hlbokou zodpovednosťou a rešpektom k princípom tradičnej čínskej medicíny, s využitím najnovších poznatkov fytoterapie a aromaterapie. Základ ponuky tvoria jedinečné prípravky Regenerácie v Pentagrame. Päť prípravkov, reprezentujúcich päť základných elementov a to: Drevo, Oheň, Zem, Kov a Vodu.  Ako celok sa vzájomne dopĺňajú, vyrovnávajú a spoločne vytvárajú systém na účinnú regeneráciu celého tela.

tovar NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Najlepsie-ceny.sk - Online porovnanie cien.