Neohodnotené

ENERGY Celitin prírodný doplnok stravy 90 ks

Celitin je bioinformačný prípravok obsahujúci kombináciu lecitínu a extraktov z ginkgo biloby a gotu koly(pupočníka ázijského). Priaznivo ovplyvňuje predovšetkým mozgovú činnosť, zloženie krvi a cievny systém.

Skladom
Kód: 158
Značka: Energy
19,40 €

POPIS:

Celitin je bioinformačný prípravok obsahujúci kombináciu lecitínu a extraktov z ginkgo biloby a gotu koly(pupočníka ázijského). Priaznivo ovplyvňuje predovšetkým mozgovú činnosť, zloženie krvi a cievny systém.

 • Zlepšenie mentálneho výkonu
 • Udržanie duševnej pohody
 • Úprava metabolizmu tukov (cholesterolu)
 • Prevencia artériosklerózy a infarktu
 • Zmiernenie ťažkostí pri stárnutí
 • Zníženie stresu, únavy, vyčerpania
 • Podpora kvality vlasov a nechtov

Celitin ovplyvňuje predovšetkým energetickú dráhu srdca, osrdcovníka, troch žiaričov (troch ohnísk), pečene a hrubého čreva. Priaznivo ovplyvňuje predovšetkým mozgovú činnosť, zloženie krvi a cievny systém. Podpora liečby Parkinsonovej chorby a Alzheimerovej choroby.

 

POUŽITIE A ÚČINKY:

 • zlepšuje prietok krvi cez mozog, okysličenie mozgových buniek a mozgové funkcie – pamäť, plánovanie, sústredenie, pozornosť a učenie 
 • chráni a vyživuje púzdra nervových vlákien 
 • pomáha predchádzať únave a vyčerpaniu, zvyšuje odolnosť voči stresu a pomáha pri stavoch úzkosti a depresie 
 • vhodný doplnok pri liečbe Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby, senilite, pri demencii a poruchách pamäte 
 • pomáha pri migrénových bolestiach hlavy 
 • zlepšuje kvalitu spánku 
 • podporuje prekrvovanie, priaznivo pôsobí na srdce a krvný obeh 
 • bráni vzniku krvných zrazenín, preventívne pôsobí proti artérioskleróze, trombóze, proti mŕtvici a infarktu, reguluje krvný tlak 
 • upravuje hladinu cholesterolu v krvi, priaznivo ovplyvňuje metabolizmus tukov 
 • ovplyvňuje kvalitu nechtov a vlasov, zabraňuje vypadávaniu vlasov a tvorbe lupín 
 • zlepšuje kvalitu kože a slizníc 
 • je vhodný pri poruchách sluchu, rovnováhy a zraku 
 • pôsobí pri odbúravaní žlčových kameňov a chorobách pečene (vrátane stukovatenia pečene)
 • pomáha pri astme 
 • vhodný doplnok pri kĺbových ťažkostiach

 

ZLOŽENIE:

Lecitín je látka tukovej povahy (fosfatidylcholín). Nachádza sa vo všetkých bunkách ľudského tela, kde sa zúčastňuje životne dôležitých pochodov. Významný je jeho vplyv na metabolizmus cholesterolu. Škodlivý cholesterol premieňa na neškodný, a tým pomáha predchádzať artérioskleróze a srdcovému infarktu. Využíva sa pri cukrovke, poruchách pečene, problémov so žlčníkovými kameňmi a glaukóme. 
Nervové a mozgové bunky vyžadujú na svoju opravu a údržbu veľké množstvo fosfatidylcholínu. Tak sa zachová ich štruktúra a funkcie. Fosfatidylcholín vyživuje púzdra nervových vlákien a je hlavným zdrojom acetylcholínu, látky prenášajúcej nervové impulzy. Starnutie spôsobuje oslabenie nervových spojov a vetvenia. Znižuje hladinu takých neurotransmiterov, ako je acetylcholín, čo predstavuje jednu z príčin porúch pamäte. Pri užívaní lecitínu bolo preukázané zlepšenie pamäte, aktivácia mysle a spomalenie degeneratívnych procesov v mozgu. 
Väčšina cholínu prítomného v našej normálnej strave sa vyskytuje v podobe lecitínu, a to v olejoch lisovaných zo semien a v neupravovaných potravinách, ktoré obsahujú olej. Veľmi málo ľudí získava dostatok cholínu a fosfatidylcholínu iba zo stravy. Preto sú lecitínové doplnky také populárne.

Ginkgo biloba je od nepamäti hlavnou rastlinou čínskej bylinnej medicíny. Štandardizovaný extrakt z ginkgo biloby je čistá zmes vyrobená z listov, plodov a vetiev stromu známeho v slovenčine jako ginkgo dvojlaločné. Ginkgo zvyšuje prietok krvi v mozgu, a tak umožňuje nervovým bunkám absorbovať viac kyslíka. Ochraňuje cievy pred kŕčmi a stratou pružnosti, má relaxačný účinok na cievne steny. Pôsobí ako bariéra proti abnormálnemu vzniku krvných zrazenín v tepnách a žilách. Znižuje krvný tlak. Jeho účinky sa využívajú u mnohých chorôb. Klinické využitie zahŕňa indikácie ako senilita, hluchota, diabetické cievne choroby a niektoré očné poruchy, aj mužskú impotenciu. U zdravých jedincov, najmä pri vyššom dávkovaní, spôsobuje ginkgo výrazné zlepšenie ostražitosti a schopnosti mozgu reagovať na podnety. 

Gotu kola zaujíma v tradičnej indickej a čínskej medicíne veľmi dôležité miesto. Zatiaľ čo v Číne má tisícročnú povesť omladzujúceho prípravku, v indickej ayurvéde je známa pod poetickým názvom bráhmí (kozmické vedomie) a je kultovou bylinou majstrov jogy a nevyhnutnou súčasťou meditácie brahmanov. Medzi účinné zložky gotu koly patria najmä tzv. triterpény, konkrétne asiatikozidy. Z lekárskeho hľadiska zlepšujú úroveň pamäti, sústredenia a pozornosti. Stimulujú centrum reči, vitalizujú myseľ a zlepšujú mentálne funkcie. Osvedčili sa ako regeneračný prostriedok po infarkte a mŕtviciach. Klinické štúdie preukázali pozitívny vplyv týchto látok na prekrvenie periférií a celkové zlepšenie krvného obehu. Pomáhajú zmierňovať prejavy úzkosti, depresie, atakov paniky a niektorých typov bolesti hlavy.

 

DOPORUČENÉ DÁVKOVANIE:

1 kapsula 1× denne. Pri užívaní Celitinu sa dá očakávať podstatné zvýšenie mozgovej aktivity. Ak ho chcete využiť počas dňa, užívajte 1 kapsulu po raňajkách. Rovnako však môžete užívať Celitin aj na noc. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Po 3 týždňoch užívania nasleduje 1 týždeň prestávka. Počas užívania prípravku odporúčame zvýšiť príjem tekutín.

 

 

SKLADOVANIE:

Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10–25°C. Chráňte pred mrazom. Ukladajte mimo dosahu detí!

 

UPOZORNENIE:

Prípravok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Prípravok nie je vhodný pre osoby precitlivené na včelie a sójové produkty. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy. Nie je liekom, nedá sa zamieňať za predpísané lieky. Môže znižovať zrážanlivosť krvi.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

O značke

Firma ENERGY existuje už viac ako 20 rokov. Ľudský organizmus vníma ako jeden celok. V ňom neexistuje zdravie ani choroba. Iba harmónia a disharmónia. Hľadá príčiny vychýlenia z rovnováhy a jemným ovplyvňovaním vracia telu prirodzenú silu a vitalitu. Všetky prípravky sú vyrobené s hlbokou zodpovednosťou a rešpektom k princípom tradičnej čínskej medicíny, s využitím najnovších poznatkov fytoterapie a aromaterapie. Základ ponuky tvoria jedinečné prípravky Regenerácie v Pentagrame. Päť prípravkov, reprezentujúcich päť základných elementov a to: Drevo, Oheň, Zem, Kov a Vodu.  Ako celok sa vzájomne dopĺňajú, vyrovnávajú a spoločne vytvárajú systém na účinnú regeneráciu celého tela.

tovar NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Najlepsie-ceny.sk - Online porovnanie cien.