Neohodnotené

ENERGY Spiron sprej s harmonickou kombináciou éterických olejov

Dezinfekcia vzduchu vhodná ako prevencia chorôb u detí.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 254
Značka: Energy
12,90 €
Kategória: Kúpele a antiseptické prípravky
Položka bola vypredaná…

POPIS:

Dezinfekcia vzduchu vhodná ako prevencia chorôb u detí.

 • Bolesti hlavy, migrény
 • Stavy úzkosti, depresie
 • Dezinfekcia rán a ovzdušia
 • Uľahčuje dýchanie pri alergiách a prechladnutí

Vďaka prírodným esenciálnym olejom, ktoré obsahuje, účinne odpudzuje hmyz a zároveň je vhodný aj pre deti. Je výborný ako prírodný repelent proti bodavému hmyzu aj proti kliešťom. V prípade potreby uľahčuje vytiahnutie kliešťa a ranu dezinfikuje.

Charakteristickými rysmi nášho veku sú stavy úzkosti a depresie. Presvedčivý dôkaz o tejto skutočnosti poskytujú údaje o rastúcej spotrebe upokojujúcich látok a stimulantov. Je dobre známe, že tieto prípravky majú pri dlhodobom užívaní negatívny vplyv na organizmus. Naproti tomu niektoré éterické oleje a ich vonné kompozície dokážu prirodzenou cestou pozitívne ovplyvniť centrálny nervový systém (vdychovaním sa aromatické látky veľmi rýchlo dostávajú cez steny pľúcnych komôrok do krvného obehu), a cez neho aj mnohé fyziologické funkcie.
Éterické oleje súčasne dokážu dokonale dezinfikovať ovzdušie. Napríklad dvojpercentný roztok eukalyptového oleja dokáže po rozprášení zahubiť až 70% lokálnych stafylokokov vo vzduchu. Dobré účinky má aj pri rôznych vírusových ochoreniach, ako sú osýpky, šarlach, herpes a chrípka. Na vírus chrípky výborne účinkuje aj lemongrasový olej. Takéto oleje a ich komplexy môžeme použiť ako antiseptikum ovzdušia pri rôznych vírusových ochoreniach, keď potrebujeme predísť kvapôčkovej nákaze ďalších osôb. Spiron obsahuje množstvo kvalitných prírodných esencií, ktoré pôsobia antisepticky a hojivo. 

Spiron ovplyvňuje najmä energetickú dráhu pľúc, srdca, hrubého čreva a žalúdka.

 

ÚČINKY A POUŽITIE SPIRONU:

 • Upokojuje činnosť nervovej sústavy, tonizuje organizmus a osvedčuje sa pri psychických problémoch
 • Pomáha pri bolestiach hlavy
 • Vhodný na navodenie pokojného a priateľského prostredia (rokovania, návštevy)
 • Vytvára dobrú atmosféru pred zaspaním, zlepšuje zaspávanie a kvalitu spánku
 • Vhodný na akútne použitie v prípadoch žalúdočnej alebo srdcovej neurózy, nervozity, trémy, rozrušenia, vyčerpania a mdlôb
 • Dezinfikuje účinne prostredie a bráni rozširovaniu kvapôčkovej infekcie
 • Uľahčuje dýchanie a posilňuje imunitu pri infekčných ochoreniach horných dýchacích ciest, zmierňuje kašeľ a prejavy bronchitídy a astmy
 • Osviežuje vzduch (vhodný najmä v zafajčených priestoroch)
 • Dá sa použiť na dezinfekciu rúk alebo akýchkoľvek predmetov (napr. detské hračky)
 • Dezinfikuje drobné povrchové poranenia kože
 • Celkovo stimuluje organizmus a posilňuje energetickú ochranu tela
 • Odpudzuje hmyz (komáre, vši, pavúky), uľahčuje odstránenie kliešťa

 

ZLOŽENIE:

Myrhový olej: Podporuje hojenie, má antiseptické, antidepresívne a sedatívne účinky, uľahčuje vykašliavanie. Používa sa pri zápale dutín, nádche, bronchitíde, pri krčnej infekcii a pri fajčiarskom kašli.

Santalový olej: Má antidepresívny, sedatívny, analgetický a afrodiziakálny účinok, odstraňuje nervové napätie, potláča kŕče. Používa sa pri nachladnutí, bolestiach v krku, bronchitídě, katare horných dýchacích ciest. Pôsobí proti streptokokom, stafylokokom a na Mycobacterium tuberculosis.

Levanduľový olej:
 Stimuluje srdce, tonizuje, upokojuje, je antiseptický, antitoxický, analgetický a veľmi hojivý. Používa sa pri migrénach, depresii, nespavosti, hystérii, pri nervovom vyčerpaní, chrípke, bronchitíde, laryngitíde a vysokom krvnom tlaku. Okrem toho urýchľuje regeneráciu tkanív.

Mätový olej:
 Celkovo stimuluje a osviežuje, povzbudzuje mozgovú činnosť, stimuluje srdce, uľahčuje dýchanie a tíši bolesti hlavy. Je antiseptický, antispazmatický, analgetický a protizápalový. Používa sa pri chrípkach, zápaloch dutín, vysokej horúčke, pri astme, tuberkulóze, slabosti a únave.

Eukalyptový olej:
 Používa sa pri nachladnutí, chrípke, kašli, bronchitíde, horúčke, migréne. Patrí k najlepším antiseptikám. Podporuje koncentráciu a činnosť srdca.

Medovkový olej:
 Je vhodný pri všetkých nervových poruchách a bolestiach hlavy, uľavuje pri melanchólii a srdcovej neuróze. Znižuje krvný tlak, hojí a pôsobí antispazmaticky na priedušky. Užíva sa na posilnenie nervov, pri vysokej horúčke, nespavosti, pri astme a depresii.

Gáfrový olej:
 Má antispazmatické, analgetické, antidepresívne a sedatívne účinky. Znižuje horúčky, vysoký krvný tlak, hojí, stimuluje činnosť srdca, dýchanie a krvný obeh. Užíva sa pri nachladnutí, zápale pľúc a iných infekčných chorobách. Harmonizuje organizmus.

Kadidlovníkový olej: Priaznivo ovplyvňuje hojenie slizníc, pôsobí sedatívne, čistí vzduch. Veľmi dobre účinkuje pri kašli, kataroch, laryngitíde, dýchavičnosti a nachladnutí.

Tujový olej: Pomáha pri astmatických ťažkostiach. Je sedatívny, priaznivo účinkuje na pečeň, tlmí nervové zápaly, má kancerostatický, protiplesňový a protivírusový efekt.

Smrekový olej:
 Stimuluje činnosť mozgovej kôry a upokojuje. Používa sa pri ochoreniach dýchacích ciest, napr. pri kašli, zápale pľúc, ďalej pri chrípke a nachladnutí.

Lemongrasový olej:
 Pomáha koncentrácii, povzbudzuje pri vyčerpaní, osviežuje, čistí vzduch. Je ľahko antidepresívny, hojivý, a pomáha proti vírusom spôsobujúcim chrípkové ochorenia.

 

SPÔSOB POUŽITIA:

Prípravok pred použitím pretrepte a aplikujte krátkym streknutím do ovzdušia, prípadne nastriekajte na čistú vreckovku, šál či posteľnú bielizeň, a inhalujte.

 

SKLADOVANIE:

Uschovávajte v suchu pri teplote 10–25°C, chráňte pred mrazom a priamym slnkom. Ukladajte mimo dosahu detí.

 

UPOZORNENIE:

Pred streknutím sa presvedčite, či nemierite tryskou nikomu do očí! Prázdne obaly neprepichujte ani nehádžte do ohňa!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

O značke

Firma ENERGY existuje už viac ako 20 rokov. Ľudský organizmus vníma ako jeden celok. V ňom neexistuje zdravie ani choroba. Iba harmónia a disharmónia. Hľadá príčiny vychýlenia z rovnováhy a jemným ovplyvňovaním vracia telu prirodzenú silu a vitalitu. Všetky prípravky sú vyrobené s hlbokou zodpovednosťou a rešpektom k princípom tradičnej čínskej medicíny, s využitím najnovších poznatkov fytoterapie a aromaterapie. Základ ponuky tvoria jedinečné prípravky Regenerácie v Pentagrame. Päť prípravkov, reprezentujúcich päť základných elementov a to: Drevo, Oheň, Zem, Kov a Vodu.  Ako celok sa vzájomne dopĺňajú, vyrovnávajú a spoločne vytvárajú systém na účinnú regeneráciu celého tela.

tovar NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Najlepsie-ceny.sk - Online porovnanie cien.