Neohodnotené

ENERGY Balneol bioinformačný humátový kúpeľ 100ml

Balneol je bioinformačný aromatický kúpeľ s vysokým obsahom huminových látok, ricínového oleja a vybranou zmesou éterických olejov.

Skladom
Kód: 263
Značka: Energy
17,70 €

POPIS:

Balneol je bioinformačný aromatický kúpeľ s vysokým obsahom humínových látok, ricínového oleja a vybranou zmesou éterických olejov.

- Regenerácia kĺbov, bolesti chrbtice, úrazy

- Zápalové kožné ochorenia

- Infekcie dýchacích ciest, astma

- Podpora krvného a lymfatického obehu

- Hojenie podliatin a zrastov, kŕče

- Gynekologické a urologické ťažkosti

Už mnoho storočí sú známe a využívajú sa blahodarné účinky pôsobenia rašelinových kúpeľov a bahenných obkladov. Využívajú sa na liečebné procedúry. Rašeliny a slatiny alebo prírodné liečivé zeminy vďačia za svoj široký liečebný potenciál vysokému obsahu organických látok – tzv. humátov (humínové kyseliny a ich soli). Majú veľmi zložitú molekulárnu štruktúru a vznikali pozvoľným rozpadom organickej hmoty za prístupu kyslíka. V prírode sa humínové látky vyskytujú v rašeline, rôznych bahnách, černozemi a najviac v hnedom uhlí. V treťohorných pralesoch a močiaroch tak vznikla úžasná prírodná látka, ktorú môžeme využívať pre zdravie človeka.

Balneol harmonizuje dráhy močového mechúra, obličiek, sleziny, troch ohnísk, jinovú spojivovú, hrubého čreva, spojnicu tenkého čreva a ďalšie.

 

POUŽITIE:

 • Detoxikácia a regenerácia tela, podpora imunity, antioxidačné pôsobenie
 • Zlá pohyblivosť, bolesti chrbtice, reumatizmus, artróza, artritída a dna
 • Pomliaždeniny, natiahnuté svaly a zlomeniny
 • Kŕče svalov a šliach
 • Bronchitída, astma, kašeľ a choroby z nachladnutia
 • Podpora srdca a krvného obehu
 • Upokojenie psychiky
 • Lupienka, ekzematická zápalová pokožka a akné, opary
 • Prekrvenie pokožky a hlbších vrstiev kože, hydratácia pokožky
 • Kožné plesne
 • Podliatiny, modriny a hematómy
 • Zrasty a jazvy
 • Opuchy dolných končatín
 • Doplnok pri liečbe gynekologických a urologických ochorení
 • Ochorenie žíl a hemoroidy
 • Únava, strata energie

 

DÁVKOVANIE:

Kúpeľ je nepenivý a vysoko koncentrovaný – 110 ml Balneolu zodpovedá 400 ml akéhokoľvek bežného kúpeľa. Preto stačí iba 1 uzáveru, t.j. cca 5 ml na bežnú vaňu. Uzáver po odmeraní vypláchnite prúdom vody. Regeneračný kúpeľ opakujeme 1–3x týždenne alebo podľa potreby. Bežný kúpeľ vo vani je vhodný pre zdravého človeka. Telo by malo byť ponorené až po krk a voda by nemala byť priveľmi horúca. Všeobecne sa odporúča teplota 32–36° C. Kúpeľ nemá trvať pridlho, 10 až 15, maximálne 20 minút. Dvadsaťminútový kúpeľ je už náročný. Po kúpeli by mala nasledovať studená sprcha, ktorá vyvoláva silnejšie podráždenie pokožky a mobilizuje obranné mechanizmy tela. Po kúpeli odporúčame natrieť bolestivé miesta niektorým z regeneračných krémov Pentagramu®.

Všetkých päť bylinných komplexov v krémovom základe obsahuje vysoko účinné látky (okrem iného aj lipozómy, AHA kyseliny, vitamíny...). Krémy je potrebné aplikovať na problematické miesto, nad chorý orgán, na reflexné zóny alebo akupunktúrne body, a to pri akútnych problémoch alebo liečení rôznych chronických ochorení. Osvedčuje sa buď masáž alebo nanášanie krému na príslušné body.

 

DROSERIN - nachladnutie, srdcové ťažkosti, zápaly stredného ucha, zápaly priedušiek a horných dýchacích ciest, pri zranení, ochorení hlasiviek, upchatých dutinách a nose.

 

PROTEKTIN - má regeneračné účinky, podporuje likvidáciu vírusu herpes, upokojuje kožu pri svrbení. Je vhodný pri ekzémoch, lišaji, lupienke, akné, na eliminovanie plesní a pri migrénach. Aplikujte na popraskané päty, pľuzgiere, otlaky, lupiny a plesne.

 

ARTRIN - má protibolestivý, protizápalový a protinádorový účinok. Odporúča sa pri liečení pohybových ťažkostí, reume, zápaloch pohybového ústrojenstva, pri degenerácii a opuchoch kĺbov, pri dne, bolestiach v krížoch, v chrbte a krčnom svalstve, pri poruchách lymfatického systému, obrne, problémoch s obličkami, močovým mechúrom a prostatou. Je vhodný na regeneráciu kostí po zlomeninách a pomliaždeninách.

 

CYTOVITAL - vhodný na regeneráciu pokožky, detoxikáciu buniek, odstraňovanie svrbenia, pri plesniach. Má výrazné protizápalové účinky, ochraňuje kožu pred rôznymi druhmi žiarenia, dá sa využiť pri silnom poškodení kože (jazvy, rezné rany, popáleniny, odreniny), pri celulitíde, vitiligu, sklerodermii, cukrovke, tiež pri zlej činnosti nadobličiek a u onkologicky chorých – pri ožarovaní na rýchlejšiu regeneráciu tkanív a pokožky.

 

RUTICELIT - účinný pri cievnych chorobách ako sú zápaly žíl, okolie vredov predkolenia, hemoroidoch, výronoch, preležaninách, pri nedostatočnom periférnom prekrvení, po amputácii končatín, pri trombózach. Výborný je na regeneráciu kože a tkanív po pomliaždeninách, zlomeninách, pri lámavosti jemných cievnych kapilár na tvári a po celom tele.

 

ZLOŽENIE:

Aqua. Potassium Humate, Propylene Glycol PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Glycerin, Phenylpropanol, Xanthan Gum.

Balneol obsahuje výťažky z grepu, tuje, jalovca, gáfrovníka, litsey a styraxu.

 

SKLADOVANIE:

Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10–25 °C. Chráňte pred mrazom.

 

UPOZORNENIE:

Ak máte závažné zdravotné problémy, napr. cievne alebo iné, pri ktorých by kúpele vyvolávali zvýšenú záťaž organizmu, obráťte sa na lekára s dotazom, či Vám dané balneoterapeutické procedúry doporučuje.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

O značke

Firma ENERGY existuje už viac ako 20 rokov. Ľudský organizmus vníma ako jeden celok. V ňom neexistuje zdravie ani choroba. Iba harmónia a disharmónia. Hľadá príčiny vychýlenia z rovnováhy a jemným ovplyvňovaním vracia telu prirodzenú silu a vitalitu. Všetky prípravky sú vyrobené s hlbokou zodpovednosťou a rešpektom k princípom tradičnej čínskej medicíny, s využitím najnovších poznatkov fytoterapie a aromaterapie. Základ ponuky tvoria jedinečné prípravky Regenerácie v Pentagrame. Päť prípravkov, reprezentujúcich päť základných elementov a to: Drevo, Oheň, Zem, Kov a Vodu.  Ako celok sa vzájomne dopĺňajú, vyrovnávajú a spoločne vytvárajú systém na účinnú regeneráciu celého tela.

tovar NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Najlepsie-ceny.sk - Online porovnanie cien.